Connect with us

Güncel

O sözler için 11 yıl hapsi istendi

Published

on

Anadolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 15 müşteki yer aldı. 2016 yılı Ocak ayı içinde çok sayıda akademisyenin imzasıyla yayınlanan ‘Barış İçin Akademisyenler Bildirisi' adlı bildiri yayınladığı aktarılan iddianamede şüpheli Sedat Peker'in bizzat kullandığı www.sedatpeker.com adlı internet sitesinde bu bildiriyi eleştiren bir yazı yayınladığı belirtildi.
İddianamede şüpheli Peker'in ‘Sözde aydınlar çanlar ilk önce sizin için çalacak' başlıklı yazıda yer alan ‘oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız' sözleri nedeniyle müştekilerin suç duyurusunda bulunduğu hatırlatıldı.
“BİR ÖNGÖRÜDEN İBARET”
Peker'in savunmasında ise ‘bahse konu yazıyı bizzat kaleme alıp yayınladığını, ancak suçlamaları kabul etmediğini, yazı içeriğinin bir öngörüden ibaret olduğunu' söylediğinin anlatıldığı iddianamede yayınlanan beyanatın diğer vatandaşları, müştekilere zarar verme yönünde tahrik ve ayrıca şüpheli açısından da şahsen tehdit iradesi taşıdığı belirtildi.
İddianamede şüpheli Sedat Peker hakkında, ‘tehdit' ve ‘suç işlemeye tahrik' suçlarından toplam 1 yıl 4.5 aydan 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. Peker, önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir