Connect with us

DÜNYA

HDP ile bakanlık arasında söz düellosu

Published

on

Kayseri saldırısı sonrası birçok ilde HDP binalarına saldırılması üzerine HDP'den açıklama yapıldı. Açıklamada “Yetkililerin telefonlarımıza çıkmamaları, saldırganların kimler tarafından himaye ve teşvik edildiklerini gösteriyor” denildi.
HDP Genel Merkezi olarak resmi Twitter ve Facebook hesaplarından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
“Bu gece partimize İstanbul Beykoz, Bayrampaşa, Eyüp, Beylikdüzü, Bağcılar, Üsküdar ve Kartal'da; Erzincan'da; Ankara Yenimahalle'de; Çanakkale'de, Kocaeli Darıca'da ve birçok yerde saldırılar oldu. Yetkililerin telefonlarımıza çıkmamaları, saldırganların kimler tarafından himaye ve teşvik edildiklerini gösteriyor. Bu saldırıları önlemeye yönelik tedbir almayanlar bu provokasyonlara fırsat veriyorlar. Bu saldırılara rağmen partisine sahip çıkan, direncini kırmayan halkımıza ve yöneticilerimize dayanışma ve destek mesajlarımızı gönderiyor, tedbirli davranmalarını önemle iletiyoruz.”

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI YANIT VERDİ
İçişleri Bakanlığı'ndan HDP'nin açıklamasına gece geç saatlerde yanıt geldi.
İçişleri Bakanlığı Basın Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Bir siyasi partinin kendi binalarına yönelik olarak gerçekleşen eylemlere ‘güvenlik kuvvetlerimizin tedbir almadığına, ayrıca yetkililerin telefonlara cevap vermediğine’ ilişkin değerlendirmeler tamamen gerçek dışıdır” denildi. 
Provokasyonlara fırsat vermemek adına gereken tüm tedbirlerin alındığı ve eylemleri gerçekleştirenler hakkında gerekli işlemlerin yapılması için talimat verildiği bildirildi.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir