Connect with us

Güncel

Ünlü yönetmenin oğlu tutuklandı

Published

on

Alınan bilgiye göre, Mersin Ağır Ceza Mahkemesi tarafından “Bilişim  sistemlerine girmek suretiyle hırsızlık” suçundan hakkında kesinleşmiş 5 yıl 3 ay  hapis cezası verilen Erakalın, reklam filmi çekimi için geldiği İnegöl'de  jandarma ekiplerince gözaltına alındı.
 
Adliyeye sevk edilen Erakalın, tutuklandı.

MURAT ERAKALIN KİMDİR?
 
Murat Erakalın, ünlü yönetmen Ülkü Erakalın'ın oğludur. Kendi de babası gibi yönetmenlik yapmış 2000'den bu yana birçok projede yer almıştıştır. Bunlardan en bilindikleri “Japonyalı Gelin, Dudaktan Kalbe ve Kara Gün”dür.  Ünlü yönetmen Ülkü Erakalın 2016 yılının Nisan ayında hayatını kaybetti. 

ÜLKÜ ERAKALIN KİMDİR?
 
Bugün toprağa verilen 82 yaşındaki Ülkü Erakalın, konservatuar öğreniminin ardından 1950'li yılların sonunda başladığı yönetmenlik kariyeri boyunca Yeşilçam'ın en üretken sinemacılarından biri oldu. Sinemaya Lütfi Ö. Akad'ın asistanlığını yaparak başlayan Erakalın'ın ilk filmi, 1961 yılında çektiği “Unutamadığım Kadın” oldu. Daha sonra “Beklenen Şarkı”dan, “Yıldızların Altında” ve “Çığlık Çığlığa Bir Sevda” da dahil 200'e yakın filme imza atmış olan Erakalın aynı zamanda Duygu Film'de yapımcılık yaptı ve anılarını içeren dört kitap kaleme aldı.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir