Connect with us

Güncel

“MİT beni yanılttı ise bedeli ağır olur!”

Published

on

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde gazete, televizyon, haber sitesi ve ajansların genel yayın yönetmenleriyle üç saat kadar süren bir basın toplantısı düzenledi.
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yıldırım, kamuoyunun merak ettiği iç ve dış konularda önemli açıklamalarda bulundu.
Yıldırım'ın açıklamalarındaki konu başlıkları şöyle:
ANKETLER
* Referandum anketleri: Anketlere itibar etmem, eğer ben yapmıyorsam. 16 Nisan'da hepimiz boyumuzun ölçüsünü alacağız.
ÜLKE BÖLÜNMEZ
* Evet ya da hayır çıkarsa: Çıksa da, çıkmasa da ülke bölünmez. Hiç bir şey olmaz. En büyük tehlike 15 Temmuz idi.
İŞİMİZE GÜCÜMÜZE BAKARIZ
* Hayır çıkması halinde: Evet de çıkabilir, hayır da çıkabilir. Hayır çıkarsa, işimize gücümüze bakacağız. 
ANLAMLI EVET
* Anlamlı evet çıkar: Vatandaş ne oy verirse başımız gözümüz üzerine. Bizim için anlamlı olan odur. 
KILIÇDAROĞLU YANAŞMADI
* Böyle gitmezdi: Biz bu sistemi savunduk. CHP parlementer sistemi güçlendirelim dedi. ikisi de olabilirdi. KIlıçdaroğlu'na ikisini de halka götürelim dedim, yanaşmadı.
İÇİNDE ATATÜRK VAR
* CHP yumuşadı: Bir kampanya aklı var herhalde. Doğrusu da bu. Ama İzmir Marşı'nı kampanyada kullanmaları yanlış, herkesin sevdiği bir şarkı, içinde Atatürk var.
MHP'Yİ SONRA KONUŞURUZ
* MHP ve idam cezası: Şimdi önümüzde referandum var. Onu sonra konuşuruz.
KURUNUN YANINDA YAŞ DA YANIYOR
* Üniversite ve gazeteciler: Kurunun yanında yaş da yanıyor olabilir maalesef. Fırsat bu fırsat geçmişten kalan hesapları kullananlar da olabilir. OHAL şikayet kurulu mahkeme yolu açıyor.
MİT BENİ YANILTMIŞSA BEDELİ AĞIR OLUR
* ByLock'cu siyasiler: MİT'e sordum, 'Bir şey yok' dendi. Benden bilgi saklandığını mı düşünüyor millet? Eğer öyleyse çok büyük bedeli olur.
FETÖ'NÜN BAŞKA ÜLKEYE GEÇİŞİNE SICAK BAKARIZ
* ABD ile FETÖ sorunu: Biz yargı istiyoruz ama alınabilecek idari tedbir de mevcut. Tercihimiz iadedir, ancak (başka ülkeye) çıkarılmasını da müspet karşılarız.
ABD DAHA GÖRNÜR OLMALI

* Suriye Suriyelilerin olmalı: Ateşkesin sürekli olması için ABD'nin de bölgede daha görünür olması lazım. Tabi sonunda yabancı güç kalmaması lazım. Suriye Suriyelilerin olmalı. Ama bütün unsurlarıyla beraber.
KIBRIS'TA LASTİK PATLADI
* Kıbrıs'ta lastik patladı: Rum kesimi bu kadar zaman uzlaşma yanlısı görünüp sonunda Enosis dedi. O zaman neden oyaladın? Bu çocuk oyuncağı değil.
BOZKURT İŞARETİ
* Bozkurt işareti: Herkesin işaretini yaparız. Türkiye'nin bütün renkleri bizim için aynıdır. '80 milyonu kucaklayacağız' derken bundan tek istisna olan terör örgütleridir.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir