Connect with us

Sinema

Oscar’da tarihi skandal

Published

on

Casey Affleck 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülünü kazanırken Emma Stone 'En İyi Kadın Oyuncu' oldu. 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu' ödülüne layık görülen Mahershala Ali, bu dalda Oscar kazanan ilk Müslüman oldu. Trump'ın kararnamesine takılıp ABD'ye gelemeyen İranlı yönetmen Asghar Farhadi, ikinci kez Oscar'a layık görüldü
2017 Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. 13 dalda aday olan 'La La Land' 6 dalda ödüle layık görüldü ancak 'en iyi film' ödülü Mooglight'e gitti
89'uncu Oscar törenine damga vuran skandal, Hollywood'un emektar oyuncularından Warren Beatty ve Faye Dunaway'ın en iyi film ödülünü açıklamasıyla başladı. Beatty ve Dunaway, ödülü La La Land filminin kazandığını anons etti. Ardından filmin bütün ekibi sahneye çıktı. Filmin kadrosu sevinç içinde sahneye çıkıp ödülü kutladı. Film ekibi tek tek teşekkür konuşması yapmaya başladı. Sıra filmin yapımcılarından Fred Berger'e geldiğinde ise beklenmedik bir gelişme oldu.
Zarfların karıştığı açıklandı ve La La Land'in diğer yapımcısı Jordan Horowitz de yapılan yanlışı düzeltmek için devreye girdi. Horowitz, “Hayır hayır, bir hata var. Moonlight, en iyi film ödülünü siz kazandınız… Bu bir şaka değil” diyerek, Moonlight ekibine seslendi.
Büyük bir mutluluk yaşayan La La Land ekibinin sevinci de yarım kaldı.

ÖDÜLÜ GERİ ALDILAR
La La Land ekibi daha sahneden inmemişken, Moonlight ekibi sahneye çağrıldı ve ödül gerçek sahibine teslim edildi.


“ZARFIN ÜZERİNDE EMMA STONE YAZIYORDU”
Ödülün sahibini duyurmak için sahneye çıkan deneyimli oyuncular Warren Beatty ve Faye Dunaway, neden yanlış ismi açıkladıklarını şöyle izah etti: “Bize verilen zarfın içindeki kartta, 'Emma Stone – La La Land' yazıyordu.”
Beatty, “İşte bu yüzden Faye'e ve size baktım. Komik olmaya çalışmıyordum” diyerek özür diledi.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir