Connect with us

Güncel

Başbakan Baykal’a teşekkür etti

Published

on

Yıldırım, partisince Cacabey Meydanı'nda düzenlenen miting sonrası Kırşehir Belediyesine geçti ve burada Merkel ile yaklaşık bir saat süren telefon görüşmesi gerçekleştirdi. 
Çıkışta gazetecilere konuya ilişkin açıklama yapan Başbakan Yıldırım, görüşmenin planlanandan biraz uzun sürdüğünü söyledi. Yıldırım, son günlerde Almanya'da, halk oylamasına yönelik yapılacak vatandaşlarla buluşmalara kısıtlama getirilmesi ve iptal edilmesi konusunu Merkel'le konuştuğunu bildirerek, “Bundan sonraki programlar için biraz daha farklı bir yol izleyeceğiz. İnşallah önümüzdeki hafta içerisinde iki ülkenin Dışişleri Bakanları bir araya gelecekler, bu konuya da bir açıklık getirecekler.” diye konuştu. 

BAYKAL'A TEŞEKKÜR
Bir gazetecinin, “Deniz Baykal da bugün Almanya programlarını iptal ettiğini açıkladı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Yıldırım, “Onun kararı. Tabii ki belirsizlik olunca, Sayın Baykal ne sebeple iptal etti bilmiyorum ama orada tatsız bir durumla karşılaşmaması için böyle bir karar almış olabilir veya Türkiye'ye karşı böyle bir tutum ortaya konmasına tepki olarak bu kararı da almış olabilir. Tabii ki eğer böyleyse, Sayın Baykal'a teşekkür ederiz.” yanıtını verdi. 
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir