Connect with us

DÜNYA

İdam da referandum vaadi oldu!

Published

on

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çanakkale konuşmasından idamla ilgili bölüm:  
“Bu ülkenin ne teröristlere ne de onların arkalarındaki güçlere verilecek tek bir karış toprağı, feda edecek tek bir insanı yoktur. 
Bölünmeyeceğiz,bir olacağız, diri olacağız. Milletimiz o gece FETÖ ihanet çetesi mensuplarını derdest etti. Hepsi şimdi mahkemelerde hesap veriyor.
Şimdi  hepsi mahkemelerde hesap veriyor. Yakalandıklarında itiraf ettikleri ne varsa  şimdi hepsini inkar ediyorlar. İstedikleri kadar inkar etsinler, ortada 249  vatandaşımızın şehadeti, 2 bin 193 vatandaşımızın yaralanması var. Ortada işgal  edilmek istenen bir ülke var. Ortada istiklali ve istikbali tehdit edilen bir  millet var. O gece dökülen yüzlerce kanın sorumlusu kim? O gece silah  arkadaşlarına kurşun sıkan kim? Vatandaşlarımızın üzerine tankla, topla saldıran,  Meclisimizi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni, Özel Harekat merkezini bombalayanlar  kim? Hepsi de suçüstü yakalandı. Milletimiz müsterih olsun o katiller ve onları  destekleyen kim varsa hak ettikleri cezayı alacaklar
16 Nisan referandumundan sonra inanıyorum ki idam konusu Meclis'e gelecek. Bu bana geldiği zaman tereddüttüz onaylarım. George ne diyecek, Hans ne diyecek beni ilgilendirmez.”
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir