Connect with us

GÜNDEM

İşte Erdoğan’ın ziyaret ettiği Hayır çadırında yaşananlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sarıyer Hacıosman Metro İstasyonu çıkışında bulunan

Published

on

Samsun’a gidecek olan Erdoğan, saat 13:00 sularında Tarabya Köşkü’nden Atatürk Havalimanı’na hareket etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarabya bayırında kendisine el sallayanları görünce makam aracını durdurdu. Bir kadın ve yanındaki iki çocuğuyla bir süre sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Atatürk Havalimanı’na doğru hareket etti.

 

ÖNCE “EVET” SONRA “HAYIR” ÇADIRINA ZİYARET

Konvoyu Hacıosman’a geldiğinde makam aracını tekrar durduran Cumhurbaşkanı Erdoğan, yol kenarında bulunan ‘Evet’ çadırına geçti. ‘Evet’ çadırında çalışma yapan partililerle sohbet edip fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti sırasında sadece 2 metre yakında bulunan ‘Hayır’ çadırından İzmir marşı yükseliyordu. AK Parti’nin referandum şarkıları çalınan ‘Evet’ çadırından çıkan Erdoğan, ‘Hayır’ çadırına geçti.

İLGİLİ HABERCHP'li Gök: Cumhurbaşkanı 'hayır' standını ziyaret ederek bugün hayırlı bir iş yapmıştırCHP’li Gök: Cumhurbaşkanı ‘hayır’ standını ziyaret ederek bugün hayırlı bir iş yapmıştır

“HEPİMİZİN CUMHURBAŞKANI OLABİLMENİZ İÇİN HAYIR”…

Çadırın girişinde ellerinde ‘Hayır’ broşörleri bulunanlarla konuşan Erdoğan’a kadınlardan birinin “Hepimizin Cumhurbaşkanı olabilmeniz için hayır” dediği duyuldu. ‘Hayır’ çalışması yapan başka bir kişi de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a su ikram edip içeriye davet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, içeri girip yaklaşık 15 dakika ‘hayır’ çalışması yapanlarla konuştu. Basın mensuplarının uzaktan görüntüleyebildiği sohbette Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, birlik beraberlik vurgusu yaptığı, çadırdakilerin de hayırcıların terörist olarak nitelenmesinin birlik beraberliği bozduğunu söyledikleri öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Hocıosman’dan ayrılarak Atatürk Havalimanı’na geçti.

İLGİLİ HABERErdoğan 'hayır' çadırında konuşulanları anlattıErdoğan ‘hayır’ çadırında konuşulanları anlattı

ERDOĞAN’IN SAMSUN’DA ANLATTIĞI DİYALOG CEP TELEFONUNDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sürpriz bir şekilde ziyaret ettiği Hayır çadırındaki konuşmaların bir kısmı bir gönüllü tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

“YAVUZ YERİNE ADINIZI VEREBİLİRDİNİZ”

Çadırdakilere, Cumhurbaşkanlığı sisteminin gerekli olduğunu söyleyen Erdoğan, ” Çift başlılık netice vermiyor.Dünyanın en ileri ülkelerine baktığınız zaman orada bir birlikle bir beraberlik var” dedi. Araya giren bir kadın, “Türkiye’de birlik beraberlik yok. Birlik beraberlik çöktü” dedi. Bunun üzerine Erdoğan, ” Şu olay bizi parçaladı diyemiyorsun” karşılığını verdi. Araya giren bir başka vatandaş da,” Somut olarak şudur; Yavuz Sultan Selim isminin verilmesi, Alevi yurttaşlarımızı aşırı derecede üzmüştür. Bu tarihe dayalı olarak yapılan zulümleri…Sizin adınızı duymak isterdik. Adınızı verebilirdiniz” dedi.

İLGİLİ HABERErdoğan CHP'nin 'hayır çadırı'ndaErdoğan CHP’nin ‘hayır çadırı’nda

“SÖYLEDİĞİN TARİHE SAYGISIZLIKTIR”

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, ” Senin söylediğin çok çirkin ve tarihe saygısızlıktır. Tarihe hakarettir. Bir defa Yavuz Sultan Selim, Osmanlı’nın gelmiş geçmiş en kudretli, en güçlü padişahlarından bir tanesi. Öyle bir insanının oraya adının… köprüye adının verilmesi, ‘Alevi vatandaşları üzmüştür’ demen ayrı bir çirkinliktir. Biz şu anda bir yere bir ismi verirken, ‘bunu Aleviler seviyor’, ‘Sünniler sevmiyor’ diye değerlendiremeyiz ki. Tarihte kimin kudreti olmuşsa, kimin bu ülkede bizlere faydası olmuşsa biz onlara bakarız. Yavuz’un dönemi 19 milyon km alana hükmettiği dönemdir. Aynı şekilde Nevşehir’de ben Hacı Bektaşı Veli’nin adını üniversiteye verdim” diye konuştu.

 

“BU KADAR CEMEVİ NE ZAMAN AÇILDI? “

Bir başka kişinin de Erdoğan’a , ” Aleviler sürekli korkarak Alevi’yiz diyorlar” dedi.

Erdoğan buna karşılık, ” Bu kadar Cemevi ne zaman açıldı? Kılıçdaroğlu’nun kendisi Alevi…değil mi ?” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Hayır çadırından ayrıldıktan sonra onunla konuşan ya ya da diyalogları dinleyenler yaşananları anlattı.

DHA

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir