Connect with us

GÜNDEM

AKP’den Diyarbakır savunması

AKP Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı Diyarbakır mitinggi için HDP’nin “AKP Diyarbakır’da tarihinin en büyük yıkımını yaşadı” eleştirisine karşılık, “Bu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

Published

on

Bal, bazı gazete ve sosyal medyada toplu açılışlarda bulunmak için Diyarbakır’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programına ilginin az olduğu ve Erdoğan’ın programı son anda iptal etmekten vazgeçtiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Erdoğan’ın Diyarbakır’ı çok önemsediğini ve aynı gün bazı programlarını iptal ederek Diyarbakır’daki toplu açılış törenine katıldığını dile getiren Bal, “Diyarbakırlıların Cumhurbaşkanı ile, Cumhurbaşkanının da Diyarbakırlılarla kucaklaşmasını hazmedemeyenler yalan ve iftiraya sarılıyorlar.” dedi.

Bal, kentte on binlerce vatandaşın Erdoğan’a meydan, cadde ve balkonlarda sevgi gösterisinde bulunduğunu, Erdoğan’ın da bu ilgiden oldukça memnun kaldığını belirterek “Diyarbakırlıların bu ilgisini hazmedemeyenler tedirginliklerinden dolayı karalamaya başvuruyorlar.” diye konuştu.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar da halkın Erdoğan’ı bağrına bastığını ifade ederek Erdoğan’ın da halkın yüreğine dokunan bir konuşma yaparak Diyarbakırlıları bağrına bastığını söyledi.

Vatandaşların bu iddialara en güzel cevabı 16 Nisan’da “evet” oyu vererek göstereceğini dile getiren Akar, şunları kaydetti:

“Karşılıklı bu muhabbetten korkanlar yalana sarılmıştır. Cumhurbaşkanımız kendisine gösterilen ilgiden memnun ayrılmış ve bu memnuniyetini de Diyarbakır’dan ayrılırken bizlere ifade etmiş ve Diyarbakırlılara teşekkür etmiştir.”