Connect with us

3. SAYFA

“Burada abuzittin konuşmuyor!”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın kitap fuarını ziyareti sırasında, konferans veren yazarı Yusuf Kaplan ile arasında ’rahatsızlık’ diyaloğu kameralara yansıdı. Yazar Kaplan “Adam gelir dinler. Yusuf Kaplan konuşuyor, Abuzittinin birisi değil ki” demesi üzerine Bakan Kılıç, “Anladım hocam. Kusura bakmayın rahatsız ettik sizi” diyerek konferans salonundan ayrıldı.

Published

on

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bugün Siirt’e gelerek çeşitli ziyaret ve açılışlara katıldı. Sabah helikopterle Kurtalan ilçesine giden Bakan Kılıç, burada muhtarlar ve sivil toplum örgütleriyle kahvaltıda buluştu, referandumda ’evet’ oyu verilmesini istedi.

Buradan Kurtalan’dan Siirt kent merkezine dönen Bakan Kılıç, Vali Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyareti etti. Buradan yanında Vali Tutulmaz ve kalabalık partili grubuyla birlikte Siirt Valiliği tarafından düzenlenen Kitap Fuarı’na geçen Bakan Akif Çağatay Kılıç, stantları gezdi, çocuklara ve gençlere çeşitli hediyeler dağıttı.

ZİYARETTE TATSIZLIK

Bakan Kılıç ve yanındakiler Yenişafak Gazetesi yazarı Yusuf Kaplan’ın imza kampanyası çerçevesinde konferans verdiği salona girdi. Bu sırada kürsüde konuşma yapan Yusuf Kaplan’ın yanına giden Bakan Kılıç, “Nasılsınız hocam, iyi misiniz?” diye sordu.

Yusuf Kaplan “İyiyim, neredesin abi ya?” demesi üzerine Bakan Kılıç, “Öyle bir şey yaptın ki ben gideyim hemen… Valla ben hemen çıkayım” dedi. Yusuf Kaplan da “Tabi ki git abi. Ne işin var ya?” diye karşılık verince ortam tatsızlaştı.

Kısa süre duraksayan Bakan Kılıç, “Ne oldu, hayırdır?” diye soru sordu. Yazar Kaplan bunun üzerine, “Adam gelir dinler. Dolaşıyorsunuz, Yusuf Kaplan konuşuyor. Abuzittinin birisi değil ki. Adam 5 dakika dinler, 10 dakika dinler” dedi.

Bunun üzerine Bakan Kılıç, “Peki, tamam ben anladım hocam. Kusura bakmayın rahatsız ettik sizi” diyerek konferans salonundan ayrıldı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir