Connect with us

SPOR

Gerilim saha dışına taştı

Ümit Özat, Beşiktaş’a Vodafone Arena’da 3-0 mağlup oldukları maçın ardından Beyaz TV canlı yayınında Şenol Güneş için olay açıklamalar yaptı. “Şenol Güneş’i İstanbul’un büyüsü bozmuş. 80 yaşından sonra İstanbul’a gelince değişmiş” diyen Özat birbirinden sert ifadeler kullandı.

Published

on

İŞTE ÖZAT’IN AÇIKLAMALARI:

“Maç sonu fiziğimle de alay etmiş. Benim cüssemi espri malzemesi haline getirmesi olmaz. Sen kalkıp bunu medyaya malzeme yapıyorsan İstanbul’un büyüsüne kapıldığının belirtisidir. Ezikliğinin belirtisidir. El öpmeyle ağız aşınmaz ama onun elini bir daha öpmem. Bugün 100 kilosun yarın 80 kilo olursun. İnsanlık hali. Biz yıllarca Şenol Güneş’i anlamakta çok zorluk çektik, Türkçe’yi çok iyi konuştuğu için…

“FENERBAHÇE GEÇMİŞİMDEN DOLAYI YAPIYOR”

Şenol Güneş herhalde F.Bahçe geçmişimden dolayı yapıyor. Ama onun Trabzonspor’dayken yaşadığı şey sırasında ben Almanya’daydım. Kazandıktan sonra bunları konuşmak kolay. Kazanamasa böyle mi konuşurdu Şenol Güneş? Kazanana kadar da her türlü çullanma var. Hayatında hiç şampiyonluğu yoktu. Bu yaştan sonra belki 2 sene üst üste şampiyon olacak. Bunu kaldıramıyor olabilir. Kolay değil 70 yaşında İstanbul’a gelmek…70 yaşında üst üste 2. kez şampiyon olacak hoş değil bunlar. Bütün Türkiye, Şenol Güneş’in şivesiyle, giyimiyle, saçıyla dalga geçerken ben sahip çıktım. Şimdi aynı hatayı sen yapıyorsun Şenol Güneş. Ne farkın kaldı diğerlerinden?

“10 KİŞİ FIRLIYOR ARKADAN…”

Genç çalıştırıcı, maçın 21. dakikasında Şenol Güneş ile tartıştıkları pozisyonla alakalı ise, “Şenol hoca beni ilk defa milli takıma alan hoca. Her maçtan önce de gider elini öperim. Şimdi herkesin kulübesi var. Hepimiz duygusalız ve kazanma stresi ona da bana da yanlış hareket yaptırmış olabilir. Her pozisyondan sonra 10 kişi fırlıyor onlardan. Hakemi etkiliyor. Ya aynı şansı bize de vereceksiniz ya da onlara vermeyeksiniz. En ufak bir şeyde itiraz ediyorlar. Arka tarafı durdurabilirsiniz ben yedek kulübemdekilere çıkmayın diyorum. Ben kulübüme hakim olmazsam sahaya hakem üzerine çullanmaları hoşuma gitmez. Hoş görünmüyor. Futbolun içinde olan şeyler tartışmalar. Şampiyonluk stresi var onların. Biz de buraya 3 puan almaya geldik. Ben kinci bir adam değilim oldu bitti yani” diye konuştu.


ŞENOL GÜNEŞ NE DEMİŞTİ?

“HERHALDE ELİMİ ÖPMEYE GELDİ”

Maç içerisinde tartışma yaşadığı Ümit Özat’ın maç sonu “Şenol Güneş, beni Milli Takım’a alan hocadır. Kin tutmam, elini öperim” dediğinin hatırlatılması ve o gerginliğin sorulması üzerine Şenol Güneş “Ümit Özat o fiziğine rağmen koşarak, kendi bölgesinden yanıma geldi. Herhalde elimi öpmeye geldi” Teknik adam oradan buraya geliyorsa o kadar mesafe kat ediyorsa kart gösterirler. Göstersinler diye söylemiyorum. Ümit Özat oyuncuyken iyi bir profesyoneldi. Antrenörlükte de başarılı olacaktır. Saha içinde gerginlikler olabilir” ifadelerini kullandı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir