Connect with us

SPOR

Fransa’dan veto yediler

Fransa Futbol Federasyonu, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve teknik direktör Şenol Güneş’in bu akşam oynanacak Metz-Lyon maçını izlemesine izin vermedi.

Published

on

Önümüzdeki hafta Lyon ile UEFA Avrupa Ligi’nde çeyrek final oynayacak Beşiktaş’ın teknik direktörü Şenol Güneş, Lyon’un maçını yerinde takip etmek için bugün başkan Fikret Orman ile birlikte Fransa’ya gitmek istedi. Ancak Fransa Futbol Federasyonu’na maçı izlemek için resmi talepte bulunan Beşiktaş Kulübü, ilginç bir şekilde ret cevabı aldı.

MAÇ, CEZA SEBEBİYLE SEYİRCİSİZ OYNANACAK

Fransa Futbol Federasyonu, Metz-Lyon maçının ceza sebebiyle seyircisiz oynanacağını ve bu sebepten dolayı dışarıdan hiç kimsenin stada giremeyeceğini gerekçe göstererek, Beşiktaş’a ret cevabı verdi. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve Şenol Güneş de bunun üzerine bu akşam Fransa’ya gitmekten vazgeçmek zorunda kaldı.

Bu arada kulüpten alınan bilgiye göre, Beşiktaş’ın 3 maçını takip eden Lyon, hem federasyon hem de kulüp tarafından hiçbir zorlukla karşılaşmadı. Fransa Futbol Federasyonu’nun böyle bir gerekçe öne sürmesi, kulüp çevresinde manidar karşılandı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir