Connect with us

GÜNDEM

Akşener 4 gün sonra tek başına…

Meral Akşener, Ankara’da düzenleyeceği toplantı öncesi MHP’nin merhum Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaret etti.

Published

on

Merhum Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü olan 4 Nisan’da genel merkez yönetimi ile gerilim yaşanmaması amacıyla Türkeş’in kabrini ziyaret edemeyen Meral Akşener, bu sabah tek bayına Türkeş’in kabrini ziyaret ederek fatiha okudu.

Sabahın erken saatlerinde Beştepe’deki anıta gelen Meral Akşener, mezara kırmızı beyaz karanfiller bırakarak dua etti.

“Ebediyete intikalinin 20’inci yılında manevi vazifemizi yerine getirmek üzere Başbuğumuzun huzurundayız” diyen Akşener, sosyal medyadan paylaştığı fotoğrafa şu notu düştü:

“Türk devlet ve siyaset hayatında önemli izler ve eserler bırakan Alparslan Türkeş’i anlamak, onun eserlerine sahip çıkmak, hedef ve ideallerine ulaşmak için mücadele etmek her Türk Milliyetçisinin vazgeçilmez görevidir. Kendisini şükran, minnet ve rahmetle anıyorum. Bu vesile ile aziz milletimize yaptığı hizmetlerle tarihe kazınmış tüm devlet ve siyaset adamlarını da saygı ile yâd ediyorum. Kabirleri nur, mekânları cennet olsun.”

Meral Akşener’e ziyareti esnasında Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu da eşlik etti. Akşener daha sonra saat 15.00’de Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ndeki “Demokrasilerde Milli İradenin Önemi” konulu konferansa katılmak üzere buradan ayrıldı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir