Connect with us

DÜNYA

Carl Vinson yola çıktı

ABD, nükleer füze denemelerimden vazgeçmeyen ve balistik füze teknolisini geliştirmeye çalışan Kuzey Kore’ye gözdağı vermek için, USS Carl Vinson uçak gemisinin başını çektiği hücum filosunu Kore Yarımadası’na ulaşmak üzere Pasifik Okyanusu’na doğru yola çıkardı. Reuters haber ajansı, savaş gemilerinin içerisinde bir uçak gemisinin bulunduğu bilgisini geçti.

Published

on

ABD Savunma Bakanlığı kaynakları, USS Carl Vinson uçak gemisinin liderliğindeki hücum filosunun, Singapur’dan Kore yarımadasına gitmek için ilerlediğini açıkladı.

Reuters, üst düzey bir ABD’li yetkiliye dayandırdığı haberinde ise, Singapur’dan yola çıkan bazı Amerikan savaş gemilerinin Pasifik Okyanusu’ndan Kore Yarımadası’na doğru ilerlemeye başladığını bildirdi.

Haberde bu hareketin, Kuzey Kore’nin nükleer silah programını ilerlettiği yönündeki endişelerin artmasının ardından gerçekleştiğine dikkat çekildi. Savaş gemilerinin içerisinde bir uçak gemisinin de bulunduğu bilgisi verildi. Savaş gemilerinin neden gönderildiğiyle ilgili bir açıklama yapılmadı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir