Bizi Takip Edin

GÜNDEM

Gülben Ergen’den Bülent Ersoy’a destek

Tekerlekli sandalye üzerinde Anıtkabir’e giden ünlü sanatçı Bülent Ersoy’a bir subayın şemsiye tuttuğu sosyal medyada hızla yayılmıştı. Bu görüntülerin ardından inceleme başlatan Milli Savunma Bakanlığı Anıtkabir komutanının görevden alındığını açıkladı. Bu arada Gülben Ergen’den Bülent Ersoy’a destek geldi. Ergen, konuya ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Tarih

-

Bülent Ersoy, konser için gittiği Ankara’da, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrini ziyaret etti. Bülent Ersoy’un Anıtkabir’i ziyaret ettiği sırada üniformalı bir subayın şemsiye tutarak kendisine eşlik ettiği görüntüler büyük eleştiri aldı. Milli Savunma Bakanlığı, söz konusu görüntüler üzerine konuya ilişkin dün inceleme başlatıldığını açıklamıştı. İnceleme sonucu bugün (14 Ocak 2022 Cuma) Anıtkabir Komutanı’nın örevden alındığı açıklandı.

SAYGI DURUŞU İÇİN KALKTI

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda, Anıtkabir ziyaretine tekerlekli sandalye ile gelen Ersoy’un saygı duruşu için ayağa kalktığı görüldü.

GÜLBEN ERGEN’DEN ERSOY’A DESTEK

Bu gelişmelerden sonra Ersoy’a Gülben Ergen’den destek geldi.

Ergen, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ne olmuş bir yetkili, ya da bir subay, yaşına hürmeten, saygısından ya da sevgisinden Bülent Ersoy’a şemsiye tuttuysa? Nedir bu olması gerekene verilmeyen tepkisizlik? Ama konunun içinde ünlü olunca avaz avaz haykırma merakı? Yaşasın Anıtkabir i ziyaret eden herkes ve Bülent Ersoy” ifadelerini kullandı.

TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Ünlü sanatçı Bülent Ersoy’un Anıtkabir’i ziyaret ettiği görüntüler sosyal medyaya damga vurmuştu. Bülent Ersoy’un yağmur altında tekerlekli sandalyeyle gittiği Anıtkabir’de, bir askerin şemsiyeyle kendisine eşlik etmesi tepki toplamıştı.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda, Anıtkabir ziyaretine tekerlekli sandalye ile gelen Ersoy, saygı duruşu için ayağa kalktığı görülmüştü.

Söz konusu görüntülerin ardından MSB, Anıtkabir ziyareti sırasında sanatçı Bülent Ersoy’a üniformalı bir subayın şemsiye tutarak eşlik etmesiyle ilgili inceleme başlatmıştı. İnceleme sonrası bugün Anıtkabir Komutanı görevden alındı.