Bizi Takip Edin

FOTO GALERİ

Sıfır noktasında Mehmetçikle iftar yaptı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak sınırının sıfır noktasında Mehmetçikle iftar yaptı. 2 bin 300 rakımlı Geyiktepe’deki iftar programına Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Avsever de katıldı

Tarih

-

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak sınırının sıfır noktasındaki Geyiktepe Üs Bölgesi’nde Mehmetçik ile iftar yaptı, daha sonra Şırnak’ta esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile Çukurca kırsalındaki 2 bin 300 rakımlı Geyiktepe Üs Bölgesi’ne gitti.

Sınırın sıfır noktasında Mehmetçik ile iftar yapan Akar, daha sonra komutanlarla Şırnak’a geçti.

“İNŞALLAH HEP BERABER BU TERÖR BELASINDAN KURTULACAĞIZ”

Şırnak merkezde esnafı ziyaret eden Akar, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Meydandaki bir çay bahçesine oturan Akar ve komutanlar, vatandaşlarla sohbet etti.

Bazı vatandaşların teşekkür ederek, “Güvenli, huzurlu bir şekilde yaşıyorsak bu sizlerin sayesinde.” demesi üzerine Bakan Akar, “İnşallah hep beraber bu terör belasından tamamen kurtulacağız. Çektiğimiz tüm sıkıntılar sona erecek, 85 milyon, bir ve beraber olarak daha rahat ve güven içinde hayatımızı yaşayacağız” diye konuştu.

“KİMSENİN FİTNESİNE FESADINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Güvenlik güçlerinin ve kamu görevlilerinin, halkın huzuru ve güvenliği için kentte büyük sevgiyle, şevk ve şefkatle görev yaptığını vurgulayan Akar, şunları söyledi:

Konuşması alkışlarla kesilen Bakan Akar, daha sonra vatandaşlarla fotoğraf çektirdi, Ramazan Bayramı’nı kutladı.