Bizi Takip Edin

KÜLTÜR SANAT

Gül Sunal: Askerlere Kemal’le konuşma yasağı gelmişti

Gül Sunal, 2000 yılında vefat eden oyuncu eşi Kemal Sunal’ın askerlik anılarını YouTube kanalında “Kemal Sunal’ın Askerliği” adlı bir videoyla anlattı, komutanın askerlere Kemal Sunal ile konuşma yasağı getirdiğini söyledi.

Tarih

-

Gül Sunal, 2000 yılında vefat eden Kemal Sunal’ın askerlik anılarını YouTube kanalında “Kemal Sunal’ın Askerliği” adlı bir videoyla anlattı.

Gül Sunal sözlerine “Kemal önce üniversite arkadan tiyatro sinema derken askerliği geciktirmiş. Bayağı bir geç yaşta askerlik yaptı. Ben ona hep ‘okuttum seni, askerliğini yaptırdım, bir doğurmadığım kaldı’ diyordum” diyerek başladı.

“KİMSEYLE KONUŞMADAN 25 GÜNÜ TAMAMLADI”

Usta aktörün Ankara’da askerlik yaptığını belirten Gül Sunal “Kemal, çok sevilen bir aktördü. Asker arkadaşları etrafını sarıyorlardı. Kemal de utangaç olduğu için ‘düzeni bozan ben olmayayım’ diye çok dikkat ediyordu. Komutan da askerlere Kemal ile konuşma yasağı getirmiş. Kimseyle konuşmadan 25 günü tamamladı” diye konuştu.

Yemin töreninden sonra Kemal Sunal’ın Ankara Bando Mızıka Bölümü’ne geçtiğini anlatan Gül Sunal, “O bölümde arkadaşlarıyla sahne çalışmaları yapıp Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki orduevlerine gidiyorlardı” şeklinde konuştu.

“DAVARO İÇİN BİR AY İZİN ALDI”

Gül Sunal eşi Kemal Sunal’ın askerlik döneminde “Davaro” filminde rol aldığını da anlattı. Kartal Tibet’in yönetmenliğinde 1981 yılında çekilen film için özel izin alındığını belirten Gül Sunal, “Askeriyeden izin alıp Kartal Tibet’le ‘Davaro’ filmini Antalya’da çekti. Bir ay izin verdiler Kemal’e film çekebilmesi için. Biz de Ali ile yanına gittik, çekim sürecinde yanında kaldık. ‘Davaro’ en sevdiğim filmlerindendir” diye konuştu.