Connect with us

KÜLTÜR SANAT

Sanatçı Ahmet Uğurlu hayatını kaybetti

Tiyatro ve sinema oyuncusu Ahmet Uğurlu, 71 yaşında hayatını kaybetti. Ölüm haberini oyuncular Zafer Algöz ve Cem Yılmaz, sosyal medyadan yaptıkları paylaşımla duyurdu.

Published

on

Algöz, “Büyük sanatçı, değerli ağabeyimiz Ahmet Uğurlu’yu kaybettik. Çocukluğumuzun ve gençliğimizin Çobanbey mahallemizin ilk aktörü. Hepimizin ilham kaynağı… Allah rahmet eylesin. Hepimizin başı sağ olsun… Çok büyük kayıp” ifadelerini kullandı.

Yılmaz da “Çocukluk arkadaşlarım Taner kardeşimin ve Tuna abimin dayısı, Mustafa abimizin abisi değerli büyüğümüz Ahmet Uğurlu abimizin mekanı cennet olsun… Ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar dilerim… Gençlik kahramanımızdı, mekanı cennet olsun” ifadelerine yer verdi.

Ahmet Uğurlu’nun cenazesinin yarın öglen namazında Üsküdar’daki Şakirin Camii’nden kaldırılacağı öğrenildi.

Ahmet Uğurlu kimdir?

2 Ağustos 1952 Konya doğumlu sanatçı, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun oldu. 13 yıl boyunca Devlet Tiyatrolarında çeşitli oyunlarda yer alan sanatçı “Mine” filmi ile sinema dünyasına adım attı. Derviş Zaim’in yönettiği “Tabutta Rövaşata” filminde ‘Mahsun’ karakteri ile birçok ödül alan oyuncu ayrıca, Faint Sound, Avcı, Memleket Meselesi, Döngel Kârhanesi, Yol Ayrımı, Behzat Ç. gibi birçok dizi ve filmde yer aldı.