Connect with us

DÜNYA

Özgür Özel Erdoğan’dan hızlı davrandı! Suriye’ye gidiyor!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye Lideri Beşar Esad’la buzları eritmek için girişim başlatırken CHP Lideri Özgür Özel ondan erken davrandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, Suriye yönetiminin CHP lideri Özgür Özel’in ziyaret isteğini kabul ettiğini açıkladı.

Published

on

Suriyeli göçmen politikası çöken ve bu yüzden son seçimlerde ağır bir fatura ödeyen AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzun süredir yürürlükte olan Suriye politikasında değişiklik yapmaya karar verdi. Bu çerçevede Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la ilişkileri normalleştirme girişimi başlatan Erdoğan, bu yönde önemli açıklamalar da yaptı. Ancak, önceliği CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e kaptırdı. Suriye, Özgür Özel’in ziyaret talebini kabul etti.

Halk TV’de Gözde Şeker‘in sunduğu Yeni Bir Sabah isimli programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut konuk oldu. Bulut, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Suriye ziyaretine ilişkin önemli açıklamlarda bulundu.

AKP iktidarının yarattığı Suriyeli sığınmacı krizi ve Suriye’de Türkiye’nin egemenlik alanındaki Süleyman Şah Türbesi hatırlatan Bulut, Özel’in çözüm için ülkeye gideceğini söyledi.

Bulut, Şam yönetimi ile temasa geçtiklerini belirterek ziyarete ilişkin olumlu yanıt aldıklarını söyledi.

“OLUMLU CEVAP GELDİ”

CHP’li Bulut şunları söyledi:

“Görüşme niyetine ilişkin bu konuların çözümü, niyet ifadesi karşılık buldu. Bundan sonra sadece şartların olgunlaşması, nerede görüşme hangi tarih bunlar konuşulacak. Biz görüşme talebimizi ilettik Şam’dan da olumlu cevap geldi”