Connect with us

Güncel

Kundakçı serbest

Published

on

Kadıköy’deki Müjdat Gezen Sanat Merkezi 20 Şubat Pazartesi günü saat 01.30 sıralarında kimliği belirsiz bir kişi tarafından kundaklamıştı. Olayla ilgili 39 yaşındaki Mehmet Ali A. Sancaktepe’deki evinde gözaltına aldı. Emniyetteki ifadesinde suçunu itiraf eden Mehmet Ali A.'nın evli ve 4 çocuk babası olduğu, servis şoförlüğünün yanında Sigorta Acentalığı da yaptığı öğrenildi.

“TELEVİZYON PROGRAMINDA MÜJDAT GEZEN’E KIZIP YAPTIM”


Poliste verdiği ifadesinde yaklaşık 15 gün önce bir televizyon programına katılan Müjdat Gezen’in Abdülhamid’in torunu hakkında konuşmalarını beğenmediğini anlatan Mehmet Ali A., “Onun hakkında ileri geri konuştu. Bu sırada stüdyodan da gülüşme sesleri geliyordu. Bu olay kafama takıldı. Yaptığım olayı bu nedenle gerçekleştirdim” dedi.

“TEK BAŞIMA YAPTIM”


Polisteki ifadesinde olayı tek başına yaptığını söyleyen Mehmet Ali A., “Olay gecesi 23.00 sıralarında tek başına evden çıktım. Evdekilere, biraz dolaşıp geleceğimi söyledim. Dışarı çıktıktan sonra önce bir benzin istasyonuna giderek elimdeki pet şişeye benzin aldım. Olay yerine geldim. Elimdeki benzini binanın dış çephesine döktükten sonra ateşe verdim” dedi.

“EVİME DÖNÜM UYUDUM, PİŞMANIM'


Olay sırasında binanın boş olduğunu düşündüğünü söyleyen Mehmet Ali A’nın  “Alevler etrafı sarınca oradan ayrıldım. Evime döndüm. Hiçbir şey olmamış gibi yatıp uyudum. Pişmanım” dediği öğrenildi. 

TUTUKLANMASI TALEBİYLE MAHKEMEDEMehmet Ali A. ifadesinin ardından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevkedildi.

İSTESEM TÜM BİNAYI YAKARDIM


DHA'nın haberine göre, mahkemedeki ifadesinde şüpheli A. suçlamayı kabul ettiğini belirterek, “İstesem bütün binayı yakabilirdim” dediği öğrenildi.


Mahkeme kundakçı Mehmet Ali Aligül’ü adli kontrol uygluyarak serbest bıraktı

 SOSYAL MEDYADA ŞOK PAYLAŞIMLAR


Şüpheli olarak gözaltına alınan Mehmet Ali A. 20 Şubat'ta sosyal medya hesabından “Allah'ın sopası yok ki gözüne soksun soysuz Müjdat Gezen sanat merkezi gece cayır cayır yanıyordu, Osmanlı'ya dil uzatırsa geberiri giderrrrrr peter olsun” diye mesaj paylaşmış. 


Şüpheli, sanat merkezinin yangından bir sonraki fotoğrafının altına ise “K…. çocuğunun tamamı yansaydı keşke” diye yazmış. Aynı fotoğrafın altına, “Osmanlı torunu sayesine bu makam ve mevkiye getiren halk yakmasını da bilir hayır dedi diye değil Osmanlı torununu bir o… gibi çok hoşuma gitti yavvv bana gönder ….. demesinden dolayı kızıyorum” mesajını da paylaşmış.

ŞAHİN: TERÖR BAĞI YOK


 İstanbul Valisi Vasip Şahin, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne saldıran kişinin herhangi bir terör bağlantısı olmadığını söyleyerek, “Alkollü bir şahıs. Minibüs şoförü. Araştırmamız devam ediyor” dedi.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir