Connect with us

DÜNYA

ABD 59 Tomahawk fırlattı 6 ölü

Suriye Ordusu’ndan yapılan resmi açıklamada “ABD hava üssümüze ‘açık bir saldırıda’ bulundu. Saldırıda altı kişi öldü ve büyük maddi hasar oluştu” denildi.

Published

on

ABD, Başkan Trump’ın talimatıyla Suriye’nin Şayrat Hava Üssü’nü savaş gemilerinden atılan 59 füzeyle vurdu. Pentagon, Suriye saatiyle 04:40’ta Akdeniz’in doğusundaki ABD savaş gemilerinden Suriye’ye 59 Tomahawk füzesi fırlatıldığını duyurdu. Saldırının ardından Suriye cephesinden de peş peşe açıklamalar geliyor. Suriye Enformasyon Bakanı tarafından yapılan açıklamada, “Askeri gerilimin tırmanmasını beklemiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

ALDIRIDA ALTI KİŞİ ÖLDÜ

Suriye Ordusu’ndan yapılan resmi açıklamada “ABD hava üssümüze ‘açık bir saldırıda’ bulundu. Saldırıda altı kişi öldü ve büyük maddi hasar oluştu” ifadeleri kullanıldı. Yapılan açıklamada, “Tüm Suriye’de barışı ve güvenliği oluşturana kadar teröre karşı mücadelemiz sürecek” denildi.

RUSYA: TİLLERSON’UN MOSKOVA ZİYARETİNİ ETKİLEMEMELİ

Rusya Parlamentosu Uluslararası İşler Komitesi Başkanı, “ABD uçaklarının Suriye’yi bombalaması ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’un gelecek hafta gerçekleşmesi planlanan Rusya ziyaretini etkilememeli” diye konuştu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir