Connect with us

MEDYA

Sosyal medya çöktü

Published

on

Bununla birlikte Facebook ve Twitter gibi önemli sosyal mecralara da bağlanılamıyor. Whatsapp sorununun ardından insanlar neden girilemediğini merak ediyor. İşte Whatsapp bağlantı sorununun nedeni ve Facebook, Twitter yavaşlamasının sebebi
Whatsapp, Twitter ve Facebook'da dün akşam başlayan erişim sorunu sabah saatlerinde kopma noktasına geldi. Sabah özellikle mobil cihazlardan Whatsapp, Twitter ve Facebook'a erişim sağlanamadı. Peki İnternet ağında mı bir sorun var.. İşte Whatsapp, Twitter ve Facebook'da yaşanan bağlantı sorununun nedeni
Vatandaşlar sabah saatlerinden beri Whatsaap ve Facebook Twitter'a erişim sıkıntı yaşıyor. Bu problemin ardından erişim sorununun nedeni merakla aranmaya başlandı. 
Bu uygulamalar üzerinde herhangi bir mahkemeden çıkan erişim yasağı bulunmazken, yavaşlığın neden kaynaklandığı açıklanmadı. Ancak Türkiye genelindeki internet erişim sıkıntısının, Telekom’un alt yapısından kaynaklanan ve henüz nedeni açıklanmayan bir sebepten meydana geldiği öğrenildi.
Kullanıcıların bir kısmı Whatsapp'tan mesaj gönderemezken, kimi de gelen mesajları çok geç görebiliyor. Benzer şekilde VPN araçlarını kullanmadan sosyal medya mecralarına girmekte de haberi hazırladığımız 09:05 sularında ciddi sıkıntılar yaşanıyor.
OPERASYON MU?
İnternet ve sosyal medyadaki yavaşlamanın HDP'li milletvekillerine yönelik operasyonlarla ilgili olduğu öne sürülüyor. Konuyla ilgili resmi açıklama henüz gelmedi.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir